Hotel İptv çözümleri

iptv1

Otel, Tesis, Kampüs, Hastane, Ofis gibi ortamlara sağladığımız IPTV çözümleri alanında uzman markalar ile çalışmakta ve uygulamaktayız. TV yayın-eğlence çözümlerinde yeni arayışlar, yeni düşünceler ve ürünler ortaya koymaktadır.

  • Oteller
  • Hastaneler
  • Alış- veriş merkezleri
  • Stadyumlar
  • Üniversiteler
  • Kolejler

IPTV sistemi, çok geniş içerik ve yüksek servis kalitesi bekleyen müşterilerinizin hem eğlence hem de iletişim ihtiyaçlarını gidermelerini en iyi şekilde sağlar. Misafiriniz odaya ilk girdiği anda kendi ana dilinde ona özel bir “Hoş geldiniz…” mesajını görmesi ile başlayan ve kullandıkça giderek artan müşteri memnuniyeti otele aynı oranda gelir ve prestij artışını da beraberinde getirmektedir.

Hızla gelişen teknoloji karşısında artan müşteri isteklerini karşılamak ve daha fazlasını sunmak adına geliştirilen Interaktif TV teknolojisi hem geçmiş hem de gelecek alt yapı yatırımlarını destekleyen çözümler sunmaktadır. Tümüyle on demand olan sistem her türlü network altyapısı üzerinden üstün kalitede servis sunabilmektedir.

Interaktif servislerden sadece yeni veya proje aşamasında olan oteller değil mevcut bir alt yapısı olan, tekrar kablolama yapamayacak oteller de servislerimizden faydalanabilmektedir

STANDART TV SİSTEMLERİ (SMA TV) YERİNE NEDEN IPTV TERCİH EDİLMELİ?

Standart TV çözümü olan SMA TV ile IPTV arasındaki farklar aşağıda özetlenmiştir:

SMATV sistemlerinde TV kanal sayısı sınırlaması vardır. SMATV sistemlerinde kabul edilebilir görüntü kalitesinde en fazla 55 adet kanal yayını mümkünken IPTV sistemlerinde kanal sınırlaması yoktur. Özellikle iş oteli konseptindeki otellerde yabancı misafirlere de kendi ükelerinin TV kanallarının sunulması bir gereklilik olduğundan, Türkçe kanallarla birlikte ortalama 100-120 arasında bir kanal sayısına ihtiyaç duyulmaktadır.
SMATV sistemlerinde kablolama ve mesafeye bağlı olarak görüntü kalitesi düşmekte, full HD yayınlar istenen kalitede verilememektedir. IPTV sistemlerde görüntü kalitesinde problem yoktur.

IPTV sistemlerinde müşteriye bircok interaktif özellik sunulabilmektedir. SMATV sistemlerinde sadece önceden belirlenmis sırada ve kısıtlı sayıda TV kanalı hizmeti sunulabilmektedir.

IPTV sistemlerinde ayrı bir sistem kurmadan PayTV hizmeti sunulabilmektedir. Bu da otel için bir gelir kaynağı, misafirler için ise ek bir hizmet olmaktadır.

IPTV sistemlerinde ayrı bir sistem kurmadan Dijital Bilgilendirme (Digital Signage) hizmeti sunulabilmektedir. Toplantı odaları, asansörler vs. noktadaki tüm yayınlar tek bir noktadan yönetilebilmektedir.

IPTV sistemi önbüro yazılımına (PMS) entegredir. Bu entegrasyon müşteri lisanı ve ismiyle karşılama, müşteri folyosuna alınan hizmetlerin otomatik yazılması, çocuk kilidi… gibi extra özellikler sağlar.